Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g
Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g
Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g
Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g
  • Nowy
Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g
Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g
Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g
Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g

Drożdże gorzelnicze Turbo Koji 21 dni 50g

9,89 zł

(9,89 zł szt.)

Brutto

Mieszanka najwyższej jakości drożdży gorzelniczych ze szczepem Rhizopus oryzae oraz enzymami.

  • Oryginalny, azjatycki szczep Rhizopus oryzae - pomaga przeprowadzić proces scukrzania skrobi.
  • Do surowców skrobiowych - mieszanka przeznaczona jest do fermentacji mąki, ześrutowanych zbóż (ryżu, kukurydzy, pszenicy) i ziemniaków.
  • Z dodatkiem enzymów - Turbo Koji to produkt zawierający enzymy: alfa-amylazę upłynniającą skrobię oraz glukoamylazę rozkładająca skrobię do glukozy.
  • Zacieranie na zimno - przy użyciu Turbo Koji zacieranie prowadzimy w temperaturze 25-30°C nie jak w przypadku zacierania na gorąco 60-70°C.
  • Bez konieczności dodawania pożywek - mieszanka nie wymaga dodatku pożywek do nastawu. Jej skład zapewnia optymalną fermentację.

 

Drożdże turbo Koji - aktywne suszone drożdże gorzelnicze z oryginalnym azjatyckim szczepem Rhizopus oryzae oraz enzymami - pozwalają na fermentację nastawów skrobiowych: z mąki, ześrutowanych zbóż (ryżu, kukurydzy, pszenicy itp.) i ziemniaków, bez zacierania na gorąco. 

Enzymy zawarte w mieszance rozkładają w temp. 30°C skrobię do fermentowalnych cukrów prostych, przerabianych przez drożdże na alkohol. Łatwe jak nastaw z cukru. Mieszanka nie wymaga dodatku pożywek. Czas fermentacji około 3 tygodni.

 

Sposób użycia:

Do pojemnika fermentacyjnego wlej 15 L wody o temp. 45°C, wsyp 7 kg mąki lub 7 kg ześrutowanego *zboża (kukurydzy, pszenicy, jęczmienia, żyta, ryżu itp.) i dokładnie wymieszaj. 

W przypadku zbóż wskazane jest zalanie ich wrzątkiem. 

Nastaw uzupełnij wodą do 25 L. Jeśli temp. całości mieści się w przedziale 30-35°C na powierzchni nastawu rozsyp zawartość saszetki. Po 15 minutach zamieszaj. Pozostaw do fermentacji w temp. 25-30°C przez około 21 dni.

*Wskazówka:

Im bardziej rozdrobniony będzie surowiec, tym skrobia w zbożach będzie bardziej dostępna dla enzymów, które rozłożą je na fermentowalne przez drożdże cukry proste. 

Uwaga: Nastaw będzie się pienił! Użyj Odpieniacza redukującego pianę Browin. 

W pierwszych dniach fermentacji zalecamy, codziennie zamieszać nastaw ze względu na opadający na dno surowiec.

Składniki: glukoamylaza, drożdże gorzelnicze, grzyby Rhizopus oryzae 20%, alfa-amylaza

Opakowanie wykorzystaj w całości do jednego nastawu.

Uwaga!

Zasady wyrobu alkoholu na terenie RP regulują ustawy: z dn. 02.03.2001 r. o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych: z dn. 12.05.2011 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina oraz z dn. 18.10.2006 r. o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych. BROWIN Sp. z o. o. Sp. k. nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie jej produktów niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

5904816004564
4 produktów
Nowy
No reviews

6 inne produkty w tej samej kategorii :

Product added to wishlist
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.