Burak

Burak

Buraki czerwone, nazywane również ćwikłowymi, to rośliny posiadające cenne właściwości odżywcze i prozdrowotne. Jest to roślina jednoroczna, której część podziemną stanowi duży i kulisty korzeń spichrzowy. Korzenie buraka wykorzystuje się do produkcji soków, zup, a także barwników naturalnych. Regularne spożywanie buraków w różnej postaci może korzystnie wpłynąć na wydolność organizmu. Zawarta w burakach witamina C zapobiega infekcjom i alergiom. Wapń wspiera kości i zęby, a magnez wspomaga funkcjonowanie mózgu. W naszej ofercie znajdą Państwo różne odmiany nasion buraków w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dostarczamy nasiona buraków ciemnoczerwonych, okrągłych, cylindrycznych i o wydłużonym kształcie. Oferujemy również buraki liściowe, których częścią jadalną są bordowe lub białe liście, smakiem przypominające szparagi. Nasiona buraka należy zasadzić w glebach z odczynem zbliżonym do obojętnego, bogatych w składniki pokarmowe i wodę. Przy uprawie buraka należy unikać zacienionych miejsc. Bardzo dobrym towarzystwem dla tego warzywa jest cebula, seler, ogórki i kalarepa. Sąsiedztwo tych roślin ma pozytywny wpływ na wzrost i uprawę buraków czerwonych.

Burak jest jednym z najchętniej uprawianych warzyw w Polsce. Jadalne są zarówno korzenie, jak i młode liście. Burak bogaty jest w wiele cennych witamin oraz składników mineralnych. Oprócz cennej witaminy C, zawiera także witaminę A, E i K, witaminy z grupy B, żelazo, wapń, fosfor i potas. Buraki obniżają poziom złego cholesterolu, normują ciśnienie oraz podnoszą odporność.

Ze względu na pyszny smak oraz aromat, są chętnie wykorzystywane w kuchni. Mogą być podawane w różnej postaci, na przykład do zup, przetworów, soków i sałatek.

Oferujemy szeroki wybór nasion buraka ćwikłowego i liściowego. Możesz je wysiać zarówno w ogrodzie, na działce, jak i na polu. Gwarantujemy wyłącznie nasiona od sprawdzonych producentów.

Buraki można uprawiać na żyznych i wilgotnych glebach. Nie lubią miejsc zacienionych. Nasiona wysiewa się od początku kwietnia do połowy czerwca.

Warto zatem zdecydować się na uprawę buraka, ponieważ jest zdrowym i cennym warzywem, który świetnie wpływa na działanie układu krwionośnego, mięśniowego oraz na poprawę pamięci. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

https://agroter.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/63f3a194b11de.jpg
Product added to wishlist
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.